FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Січень
2022

Україна вперше візьме участь у міжнародній конференції South by Southwest

Київ. 6 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Склад першої української національної делегації на South by Southwest (SXSW) 2022 буде визначено на конкурсі стартапів, повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” співдиректор Startup Grind Kyiv Ханна Зенн.

Як повідомила Зенн, шість стартапів-переможців конкурсу представлять свій продукт у межах Ukrainian Corner на SXSW 2022, що відбудеться в Остіні (Техас) з 11 до 20 березня 2022 року.

Перша офіційна делегація на SXSW від України стала можливою завдяки програмі USAID “Конкурентоспроможна економіка України” та їх тісній співпраці з Ukrainian Startup Fund, Startup Grind Kyiv і Western NIS Enterprise Fund та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України й Ради експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ.

“Ми організовуємо першу місію для українських стартапів в Остін, Техас. Український корнер на міжнародній виставці SXSW, куди інвестори та партнери приїжджають за новими свіжими інноваційними ідеями, дасть змогу показати синергію креативних індустрій у контексті розширення можливостей і присутності українських стартів у світі”, – сказала заступник керівника програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” Олеся Залуська.

Директор Українського фонду стартапів Павло Карташов висловив задоволення тим, що Україна вперше представить свої досягнення та бачення світу на цьому масштабному заході. “Програма інноваційних ваучерів Українського фонду стартапів діє насамперед для таких ініціатив – показати перемоги українських стартапів на міжнародній арені та надати їм підтримку у подальшому масштабуванні”, – сказав він.

SXSW – міжнародний захід, який проводять із 1987 року в середині березня в Остіні, Техас, США. Подія збирає лідерів зі всього світу для знайомства та обговорення актуальних проблем. Загалом захід відвідують понад 70 тис. осіб і майже 10 тис. компаній. Серед гостей SXSW – Ілон Маск, Барак Обама, Марк Кубан тощо. Охоплює безліч конференцій – SXSW Music, SXSW Film, SXSWedu, SXSW Eco та ін. SXSW Interactive фокусується на нових технологіях, до його програми входять виставка, доповіді, засідання груп, а також стартап-акселератор. За твердженням одного із засновників, Луїса Блека, з 2007 року SXSW Interactive, можливо, є найбільшим таким фестивалем.

Українським претендентам для участі у конкурсі необхідно подати заявку до 10 січня 2022 року (https://usf.com.ua/sxsw-2022/). Потенційні учасники мають бути готові продемонструвати продукт або послугу (макет/прототип тощо); мають засновника, який володіє англійською (або англомовного представника).

Стартап також має відповідати вимогам участі у програмі SXSW 2022, зокрема, бути зареєстрованим як українська юридична особа або мати хоча б одного засновника – фізособу-підприємця в Україні; його команда має повністю або частково перебувати в Україні; використовувати технології, створені в Україні та продовжувати свою R&D розробку в Україні; позиціонувати себе як українську у публічному полі; мати платоспроможних клієнтів і хороший рівень утримання клієнтів та/або динаміку залучення; інституційну готовність до залучення інвестицій: попередні інвестиційні раунди відомих ангелів та/або фондів тощо.

Подані заявки пройдуть перевірку на відповідність до умов конкурсу. Стартапи, які пройшли внутрішній комплаєнс, братимуть участь у Пітчі 21 січня 2022 року. Відібрані журі шість стартапів візьмуть участь у SXSW 2022. Партнери ініціативи покривають витрати переможців на вартість стенду, квитки на конференцію, проживання, переліт у рамках інноваційного ваучера USF на суму $10000.

“SG Kyiv уже відомий організацією першої офіційної української делегації стартапів на конференцію в Кремнієвій долині SG Global у 2020 році. Цього року ми відкриваємо двері для українських стартапів та екосистем до SXSW. Це унікальний доступ до бізнес-середовища США та нового інноваційного центру – Техасу, а також можливість знайти партнерів та інвесторів серед найбільших фондів і корпорацій світу”, – додала директор Startup Grind Kyiv Катерина Дегтяр.

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” підтримує стартапи і малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їх конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає у розвитку спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатися перевагами міжнародної торгівлі.

Український фонд стартапів (USF) є державним фондом, створеним з ініціативи Кабінету Міністрів України. За два роки роботи USF грантове фінансування отримали понад 240 українських стартапів на стадії seed або pre-seed, загальна кількість фінансування становила понад $6,3 млн.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій із капіталом $150 млн, заснований на фінансуванні урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). За 25 років фонд інвестував понад $186 млн у 130 компаній із приблизно 26 тис. працівників та сприяв залученню $2,2 млрд у компанії України та Молдови. З 2015 року WNISEF реалізує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство.

Startup Grind Kyiv – офіційний представник Startup Grind (спільнота налічує близько 5 млн найкращих підприємців світу), проводить регулярні події у Києві з 2014 року.

https://usf.com.ua/sxsw-2022/