FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Україна відмовилася від упровадження спецмита на імпорт проводів

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) рішенням від 11 жовтня скасувала своє рішення від 23 квітня про впровадження 23,5%-го спеціального мита на імпортну провідникову продукцію, яке мало почати діяти в середині жовтня.

"Комісія встановила, що національні інтереси не потребують застосування спеціальних заходів", – ідеться в публікації МКМТ у газеті "Урядовий кур’єр" у середу.

У ній нагадується, що перегляд квітневого рішення було розпочато 23 вересня за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України.

Як повідомлялося, МКМТ лише 14 вересня опублікувала в "Урядовому кур’єрі" рішення від 23 квітня про застосування строком на три роки мита на імпорт проводів незалежно від країни походження: в перший рік дії – 23,5%, у другий – 22,3% і в третій – 21,2%. Рішення мало набути чинності через 30 днів після публікації.

"Ця справа є безпрецедентною, оскільки рішення комісії не публікувалося майже п’ять місяців через тиск окремих народних депутатів і посадових осіб, які лобіювали інтереси імпортерів", – прокоментувала тоді цю публікацію Олена Омельченко – партнер фірми "Ілляшев і Партнери", яка представляла інтереси українських виробників.

Водночас проти впровадження мит виступила Американська торговельна палата в Україні (AmCham) і оператори зв’язку.

Розслідування щодо імпорту провідникової продукції було порушено 28 липня 2020 року за ініціативою заводів "Одескабель" та "Південкабель" (сумарно виробляють понад 50% цієї продукції в Україні).

За даними МКМТ, за період розслідування – з початку 2017 року до середини 2020 року – обсяги імпорту зросли на 128,8%, частка імпорту в загальному виробництві – на 180,4%, у споживанні – на 74,8%.

За даними Держмитслужби, імпорт в Україну за загальним кодом 8544 "Проводи ізольовані, кабелі та інші ізольовані електричні провідники, кабелі волоконно-оптичні" за перше півріччя 2021 року становив 30,2 тис. тонн на $310,95 млн, збільшившись за рік відповідно на 24,6% і 44,9%.

Спроби Мінцифри домогтися перегляду рішення МКМТ розкритикувала асоціація "Укрелектрокабель", яка об’єднує 16 підприємств, зокрема 12 виробників кабельної продукції, трьох виробників основних матеріалів і УкрНДІКП.

"Це створює вкрай небезпечний прецедент, доводячи, що легальні механізми захисту внутрішнього ринку знову поступаються місцем неформальним домовленостям, як це було ще років десять тому …. Ми здивовані, що Мінцифри, яка не є членом МКМТ, не відповідає за розвиток промисловості, грубо втручається і … знищує національного виробника", – прокоментував дії Мінцифри глава асоціації Анатолій Пушкар.