Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Україна в 2023 році збереже високу інтенсивність контактів в Африці та відкриє посольства – Кулеба
Мюнхен. 17 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ренесанс українсько-африканських відносин відбувся у 2022 році і цього року Україна збереже високу інтенсивність контактів в Африці, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
“Цього року ми відкриватимемо посольства в Африці, не зменшуватимемо обертів щодо інтенсивності контактів. Бачимо результат роботи – змінюється позиція цих країн під час голосування на Генеральній асамблеї”, – сказав він на брифінгу в Мюнхені в п’ятницю на полях Мюнхенської конференції з безпеки.
Кулеба нагадав, що минулого року здійснив турне Африкою, президент України Володимир Зеленський поговорив із безпрецедентною кількістю лідерів африканських країн, відбувся перший візит африканського лідера в Україну – президента Гвінеї-Бісау, було запущено кілька важливих проєктів, зокрема Grain from Ukraine, який далі розвиватиметься.
“У ширшому сенсі: підтримка України у війні проти Росії відкрила нечуване вікно можливостей для країн Африки, тому що та боротьба за думку “Глобального Півдня”, яка розгорнулася минулого року, повернула країни Африки, перш за все, у пріоритети великої зовнішньої політики багатьох держав світу, саме політики – не гуманітарно-технічної допомоги”, – сказав міністр.
За його словами, на додаток до боротьби за економічні інтереси розгортається справді велика битва за політичні інтереси.
“Як на біржі зростає ціна акцій, так у міжнародній політиці суттєво зросла ціна голосування в Генеральній асамблеї ООН за ту чи іншу резолюцію. Чим більше нагрітий ринок, тим більша ціна. Так само нагріта зовнішньо-політична арена, і зростає ціна кожного голосу”, – зазначив Кулеба.
Як приклад “тектонічних зрушень” він назвав той факт, що кілька країн Африки нещодавно відмовилися прийняти під тим чи іншим приводом голову МЗС Росії.