FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Березень
2023

Україна увійшла в березень із запасами в ПСГ майже 10 млрд куб. м – голова "Нафтогазу"

Київ. 2 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Запаси в підземних сховищах (ПСГ) України станом на початок березня становлять майже 10 млрд куб. м газу, повідомив голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов.

“Наразі в українських підземних сховищах зберігається близько 10 млрд кубометрів газу, що при поточному відборі дозволяє розраховувати на достатні запаси газу на кінець опалювального сезону”, – написав він у колонці видання “Економічна правда”.

За його словами, погода в березні прогнозується переважно теплою, тому навіть підвищений попит на газ для генерації електроенергії суттєво не вплине на баланс газового ринку України.

Чернишов нагадав, що ключовим аспектом енергетичної безпеки країни в майбутньому має стати власний стабільний видобуток газу, тож компанія працює над його збільшенням у західних областях України – Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській, які наразі є найбезпечнішими для інвестицій та розвитку видобутку.

Там уже розпочато 3D сейсморозвідувальні дослідження, які охоплять територію понад 1,5 тис. кв. км. У планах на 2023 рік – буріння 12 нових свердловин у західному регіоні та модернізація наявної інфраструктури.

“Збільшення видобутку газу – один із пріоритетів “Нафтогазу”. Наша мета на цей рік – додатково 1 млрд кубометрів. Якщо при цьому загальний видобуток газу в Україні складе понад 18,5 млрд кубометрів, ми зможемо обійтися зовсім без імпорту”, – зазначив Чернишов.

За його словами, перед компанією поставлено завдання мати в українських сховищах на початок наступного опалювального сезону щонайменше 15 млрд куб. м газу.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Денис Шмигаль на урядовому засіданні 24 січня 2023 року повідомив, що в ПСГ України міститься майже 11 млрд куб. м газу. Тоді ж Кабмін дозволив НАК залучити грант від ЄБРР на EUR189 млн для імпорту додаткових обсягів газу.

Джерело: https://www.epravda.com.ua/columns/2023/03/1/697580/