FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Україна та ЄС вважають важливою координацію міжнародних зусиль для стабільності в Чорноморському регіоні – заява

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна та ЄС домовилися про важливість координації міжнародних зусиль для посилення стійкості до зростаючих загроз безпеці та стабільності в Чорноморському регіоні, йдеться в спільній заяві за підсумками 23-го саміту Україна – ЄС.

"Ми продовжуємо закликати Росію забезпечити безперешкодний та вільний прохід в Азовське море та з нього, у відповідності до міжнародного права. Ми засуджуємо рішення Росії закрити частини Чорного моря для неросійських військових кораблів та державних суден та закликаємо Росію утриматись від порушення законного здійснення прав та свобод навігації", – йдеться в спільній заяві.

Крім того, Україна та ЄС засудили посилення мілітаризації Криму, серйозне погіршення там ситуації з правами людини, а також обмеження свободи в’їзду громадян України на Кримський півострів та виїзду з нього.

"Ми засудили проведення виборів до Державної думи Російської Федерації, що проводилися на незаконно анексованому Кримському півострові 17-19 вересня 2021 року всупереч духу та цілям Мінських домовленостей, до участі в яких також були залучені жителі непідконтрольних уряду України територій Донецької та Луганської областей", – зазначається в заяві.

Україна та ЄС закликали РФ надати міжнародним організаціям та правозахисникам безперешкодний доступ до районів, які поки що не перебувають під контролем України, включаючи Кримський півострів, і поважати міжнародне гуманітарне право.

Україна та ЄС закликали до негайного звільнення всіх незаконно утримуваних та ув’язнених на Кримському півострові та в Росії, включаючи кримськотатарських активістів.