FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Україна та ЄС домовилися повною мірою використовувати потенціал Угоди про асоціацію – спільна заява

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель та президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн домовилися повною мірою використовувати потенціал Угоди про асоціацію України в ЄС і виконувати взаємні зобов’язання для досягнення цієї мети.

Про це йдеться в спільній заяві, яку ухвалили глави України та Євросоюзу за підсумками 23-го саміту Україна – ЄС у вівторок, її оприлюднено на сайті глави держави.

"Ми визнали європейські прагнення України та привітали її європейський вибір, як це закріплено в Угоді про асоціацію та у контексті набрання нею чинності у вересні 2017 року після рішення глав держав та урядів ЄС у грудні 2016 року… Ми домовилися повною мірою використовувати потенціал Угоди про асоціації та відзначили взаємні зобов’язання для досягнення цієї мети", – йдеться в документі.

У ньому наголошується, що ефективна імплементація Угоди про асоціацію та передбаченої нею Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка пов’язана з ширшим процесом регуляторного зближення та відповідними необхідними реформами, сприятиме створенню умов для поглиблення економічних та торговельних відносин з ЄС.

Це, у свою чергу, приведе до "подальшої поступової економічної інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС, як це передбачено Угодою про асоціацію".