FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Україна та Велика Британія оформили скасування ввізного мита та тарифних квот у двосторонній торгівлі

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна і Велика Британія юридично закріпили скасування ввізного мита та тарифних квот у двосторонній торгівлі, підписавши відповідну угоду, повідомило Мінекономіки України в середу.

"Угода діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін", – зазначається в релізі.

Згідно з ним, тепер українські товаровиробники можуть експортувати більше продукції на британський ринок. Йдеться, насамперед, про борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, гриби, цукор – саме ці товари Україна традиційно експортує до Великої Британії.

Мінекономіки зазначило, що у 2021 році товарообіг між Україною та Великою Британією зріс майже на 57% – до $2,2 млрд, причому особливо активізувався експорт (+62%), що перевищив $1 млрд.

Відомство нагадало, що Європейський Союз нещодавно також оголосив про намір скасувати стягнення всіх імпортних мит на українські товари терміном на рік.