FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Україна розраховує на проведення найближчими роками дитячої шахової олімпіади – президент Федерації шахів

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна претендуватиме на проведення найближчими роками дитячої шахової олімпіади, заявляє президент Федерації шахів Віктор Капустін.

"Ми претендуватимемо на проведення дитячої шахової олімпіади найближчими роками, коли буде така можливість, десь через півтора-два роки. І, можливо, – на проведення якогось дорослого серйозного змагання", – сказав Капустін на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер у Києві.

Він вірить, що в разі проведення таких змагань у Києві чи іншому українському місті Федерація шахів знайде взаєморозуміння і з профільним міністерством, і з місцевою владою, і в питаннях фінансування, і в організаційних питаннях.

Капустін сподівається, що наступного року в Україні відбудеться жіночий чемпіонат Європи зі швидких шахів.

"Наступного року в нас буде жіночий чемпіонат Європи рапід і бліц. Він відкладався кілька разів. Під час пандемії, на жаль, ми не змогли його провести в обумовлений термін. Але, напевно, наступного року він усе-таки відбудеться", – зазначив Капустін.

За словами заступника міністра молоді та спорту Матвія Бідного, проведення міжнародних заходів в Україні є одним із сьогоднішніх пріоритетів відомства.

"Ми підтримуватимемо всі ініціативи федерації", – зазначив Бідний.

Капустін також вважає унікальним досягненням нещодавню перемогу чоловічої збірної України на чемпіонаті Європи з шахів.

"Українським шахістам не вистачало тільки одного титулу – чемпіона Європи, решту титулів уже було здобуто на різних турнірах, зокрема на шахових олімпіадах і чемпіонатах світу. І зараз ми цю прогалину закрили. Скажу відверто – результат абсолютно унікальний і, я сказав би, він шокує певною мірою. Наші шахісти провели 36 партій і не програли жодної", – наголосив Капустін.

Він також задоволений результатом жіночої команди України на цьому чемпіонаті.

"Жіноча команда теж зіграла дуже добре. Вони посіли четверте місце, їм буквально кілька міліметрів не вистачило, щоб стати бронзовим призером чемпіонату Європи. Зіграли надзвичайно гідно. За такої гри успіхи до них обов’язково прийдуть на інших турнірах", – вважає Капустін.