FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Грудень
2022

Україна розраховує на підтримку держав-членів ГУАМ у позбавленні російської мови статусу офіційної та робочої мови організації – Кулеба

Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна налаштована на продуктивне та рішуче лідерство під час Українського головування в Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) у 2023 році та розраховує на підтримку держав-членів у позбавленні російської мови статусу офіційної та робочої мови організації, заявив міністр іноземних справ України Дмитро Кулеба.

"Я вдячний Молдовському головуванню цьогоріч та розраховую на підтримку Українського головування у 2023 році. Навіть захищаючись від повномасштабної агресії Росії, Україна налаштована на рішуче та продуктивне лідерство в ГУАМ наступного року", – наводить слова міністра під час онлайн-виступу на міністерському ГУАМ пресслужба МЗС.

Кулеба назвав п’ять пріоритетів українського головування. Серед них – суверенітет і територіальна цілісність держав-членів ГУАМ; створення нових економічних можливостей та розвиток торгівлі між ринками Європи та Азії; просування до повноцінного функціонування зони вільної торгівлі; взаємодія з Єврокомісією щодо Транспортного коридору ГУАМ; спрощення митних процедур та запровадження комплексного підходу до документів для транспортування в межах Транспортного коридору ГУАМ.

"Ми також розраховуємо на підтримку держав-членів у позбавленні російської мови статусу офіційної та робочої мови ГУАМ", – закликав він.

Міністр зазначив, що російські війська прикидаються миротворцями на території Молдови та Азербайджану, але насправді перешкоджають мирному врегулюванню та відновленню справедливості й територіальної цілісності.

Крім того, Кулеба зазначив, що РФ фактично перетворила Чорне море, яке мало бути простором взаємодії та взаємовигідного розвитку для держав ГУАМ, на зону бойових дій.

ГУУАМ було створено у 1997 році як політико-консультативний форум за участю Азербайджану, Грузії, Молдови, України та Узбекистану.

У 2006 році Азербайджан, Грузія, Молдова та Україна створили Організацію за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, що діє на підставі Статуту та є суб’єктом міжнародного права.