FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Україна просуває ідею розрахунку регіонального енергетичного балансу в Європі – Міненерго

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Мінімізація ризиків у опалювальний сезон у Європі можлива шляхом розрахунку регіонального енергетичного балансу, заявив заступник міністра енергетики України Микола Колесник під час 5-ї Румунської міжнародної газової конференції, що відбулася 21-22 вересня у Бухаресті.

"Якщо щось станеться з TSO (газотранспортною системою – ІФ-У) або на ринку однієї країни, проблему можна буде вирішити ресурсами сусідньої країни. Це означає, що загальний регіональний енергетичний баланс – єдиний шлях до подолання викликів безпеки газопостачання", – процитовано його виступ на сайті Міненерго.

За словами Колесника, необхідно активізувати всю інфраструктуру та інтерконектори між країнами. Це дасть змогу отримати гарантований імпорт для покриття піків споживання у разі потреби.

Крім того, зазначив заступник міністра, ключовим елементом енергетичної безпеки регіону є збільшення ефективності інфраструктури та використання українських ПСГ для зберігання стратегічних запасів газу країн-членів ЄС.

Як повідомили у Міненерго, однією з панелей, в якій взяв участь заступник міністра енергетики України під час конференції, була так звана "міністерська панель". У ній також були представлені міністр енергетики Азербайджану Парвіз Шахбазов, віцепрем’єр-міністр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину, міністр енергетики Болгарії Росен Христов, міністр довкілля та енергетики Греції Костас Скрекас, міністр енергетики Румунії Вірджіл-Даніель секретар Міністерства закордонних справ та торгівлі Угорщини Петер Старай, заступник міністра енергетики та природних ресурсів Туреччини Альпарслан Байрактар, генеральний директор компанії JSC Georgian Oil and Gas Corporation Георгій Чіковані.