FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Україна приєдналася до Рамкової програми з досліджень та інновацій "Горизонт Європа"

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель уклали Угоду про участь України в Рамковій програмі з досліджень та інновацій "Горизонт Європа" і компліментарній до неї програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії.

Документ було підписано у вівторок у Києві в межах 23-го саміту Україна-ЄС.

Як повідомляє прес-служба президента України, документ дасть змогу забезпечити правову базу для співпраці в науковій і науково-технічній сфері й створить передумови, необхідні для прискорення становлення України як впливової європейської держави шляхом розширення міжнародного науково-технічного співробітництва, забезпечить необхідні кроки для інтеграції України в європейський дослідницький простір.

"Асоційований статус України у згаданих програмах сприятиме залученню вітчизняних суб’єктів наукової, науково-технічної та господарської діяльності до найбільшої програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій, а також залученню підтримки в межах цієї програми", – йдеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що програма "Горизонт Європа" на 2021-2027 роки – це найбільша програма ЄС із фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом понад EUR95,5 млрд.

"Програма з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025) є взаємодоповнювальною до програми "Горизонт Європа" і спрямована на здійснення перспективних досліджень та інноваційних проектів у сфері ядерної енергетики, термоядерного синтезу та ядерного поділу", – додають в Офісі президента.