FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Україна приєдналася до Кліматичної коаліції міністрів фінансів у рамках Щорічних зборів МВФ та СБ

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна приєдналася до Кліматичної коаліції міністрів фінансів у рамках Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку (СБ), повідомляється на сайті Міністерства фінансів у середу.

"Результатом засідання (яке відбулося 12 жовтня – ІФ) стало схвалення країнами-учасницями Спільної заяви міністрів, у якій йдеться про необхідність впровадження системних змін в економічну та фінансову політику, відданість Гельсінським принципам щодо досягнення стійкого відновлення та ключових кліматичних цілей", – зазначив Мінфін.

Гельсінські принципи, зокрема, передбачають необхідність узгоджувати політику з Паризькою угодою, розробляти заходи щодо досягнення ефективного ціноутворення на вуглець, а також враховувати зміни клімату в макроекономічній політиці.

Міністри фінансів у спільній заяві відзначили єдність поглядів щодо наявних та потенційних проблем, пов’язаних зі зміною клімату, та реалізації кліматичної політики шляхом макрофіскального фінансування.

Коаліція міністрів фінансів була створена у квітні 2019 року, до неї на сьогодні приєдналися 65 країн. Міністри фінансів працюють над стратегіями інтеграції кліматичного питання в економічну та фінансову політику, забезпечення справедливого переходу до низьковуглецевого середовища.