Недавні записи
- Противник укотре атакував Київ дронами "Shahed", ППО знищила всі ворожі цілі – КМВА 22.03.2023
- ЗС України відбили 114 ворожих атак на східній ділянці фронту – Генштаб 22.03.2023
- Ворог обстріляв сім громад Сумської області – обладміністрація 22.03.2023
- ЗС України знищили 16 із 21 "Шахедів", які атакували Україну – Генштаб 22.03.2023
- Повітряні сили ЗС України знищили дві керовані авіаракети Х-59 над Одеською областю, троє людей постраждали 22.03.2023
Україна планує самостійно виробляти паливо за технологією Westinghouse для своїх АЕС через три роки – голова "Енергоатома"
Київ. 16 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна планує самостійно виробляти паливо за технологією Westinghouse для своїх АЕС через три роки, повідомив президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.
“Через три роки наша лінія піде в роботу за технологією Westinghouse. Частину палива вироблятимемо самі, а іншу частину братимемо у Westinghouse. Частка Westinghouse буде близько 50%”, – сказав він в інтерв’ю ВВС.
“Це не об’єкт енергетичної інфраструктури. Це завод, на якому виробляється ядерне паливо. Там немає ядерного матеріалу. Тому це абсолютно безпечно в тому сенсі, в якому ви зараз ставите запитання”, – уточнив глава НАЕК.
Котін нагадав, що наразі сім із 15 реакторів АЕС України завантажені паливом Westinghouse. Водночас, незважаючи на відмову з початку 2022 року купувати паливо в АТ “ТВЕЛ” (РФ), “Енергоатом” має у своєму розпорядженні достатні запаси російського ядерного палива, тому остання російська збірка вийде з українських реакторів через шість років.
“Одна паливна матриця або збірка перебуває в активній зоні чотири роки. Тобто після того, як ви її завантажили у реактор, вона ще чотири роки буде працювати. І ви можете самі зараз підрахувати, скільки ще ми будемо використовувати російське паливо, якщо на складах його на два роки. Тобто два роки ми будемо завантажувати і ще чотири роки воно там стоятиме. І через шість років остання російська збірка вийде з наших реакторів”, – пояснив він.
Як повідомлялося, Україна тривалий час виношувала плани спорудження на своїй території заводу з виробництва ядерного палива. Глава Міненерго України 2019 року (на той час – Ігор Насалик) зазначав, що технології для виробництва може надати компанія Westinghouse.
“Енерготом” 17 лютого 2022 року повідомив, що Westinghouse Electric Sweden AB акредитувала відокремлений підрозділ НАЕК – завод “Атоменергомаш” – як постачальника головок і хвостовиків для паливних касет компанії.
Акредитації передувало успішне завершення аудиту інтегрованої системи управління “Атоменергомашу” на відповідність вимогам ISO 9001:2015 “Система управління якістю. Вимоги”, SQSR 13-067 “Вимоги до системи якості постачальника”.
У березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, “Енергоатом” повністю відмовився від закупівель російського ядерного палива.
“Енергоатом” і Westinghouse 2 червня 2022 року підписали угоду про постачання ядерного палива на всі АЕС України з 15 енергоблоками.
Джерело: https://www.bbc.com/ukrainian/features-64961964