FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Україна обмінялася інформацією з розвідками США та Великої Британії щодо скупчення військ РФ біля кордонів – Резніков

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про обмін інформацією розвідувальними спільнотами України, Великої Британії та США та отримання однакових висновків щодо скупчення російських військ біля кордонів з Україною, повідомляється на сайті українського оборонного відомства.

"У мене відбулося дві важливі зустрічі – з міністрами оборони Великої Британії Беном Воллесом та США Ллойдом Остіном. У нас були серйозні розмови, де ми чітко порівняли фактаж, який отримує наша і їхні розвідки. Зробили обмін інформацією між нашими розвідувальними агенціями – висновки однакові. Режим ризику нам зрозумілий", – сказав Резніков під час робочої поїздки до 235-го міжвидового центру підготовки частин та підрозділів "Широкий лан".

За його словами, він отримав дуже важливі сигнали від партнерів про те, що "ми наодинці не залишаємося". "Вони вже розпочали серйозні консультації з іншими державами-членами ЄС та НАТО. Реакція буде дуже жорсткою – і про це, як мені відомо, попереджено безпосередньо очільника Кремля під час візиту до Росії серйозної посадової особи США", – наголосив міністр оборони України.

За словами Резнікова, йдеться не про чергові висловлювання щодо стурбованості чи занепокоєння. Реакції будуть жорсткішими – починаючи від економічних та політичних санкцій, а також збільшення допомоги Україні безпосередньо технікою та озброєнням.

"Представники офіційного Кремля постійно шукають собі виправдання, посилаючись на нібито якісь порушення з боку України. Розповідають, що ми нібито не виконали Мінські домовленості, розповідають, що вони взагалі не є учасниками Мінських домовленостей. Нещодавно МЗС Росії розповідало, що мінський процес – це переговори України з окупаційними режимами в Донецьку і Луганську під модерацією РФ. У протоколі та меморандумі Мінських домовленостей чітко написано, що сторони у тристоронній контактній групі: РФ, Україна та модератор ОБСЄ. Тому те, що вони викладають публічно, абсолютно не направлене на цивілізований світ", – нагадав міністр.

За його словами, влада РФ викладає інформацію у вигідній для їхньої внутрішньої аудиторії інтерпретації з метою виправдання потенційної ескалації. "Вони бояться несприйняття власним суспільством – росіянами – агресії та війни. Якщо подивитися на соціологічні дослідження, які були зроблені навесні одним із російських дослідницьких центрів, номер один для їхнього населення – страх війни", – резюмував Резніков.