FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Україна обговорить на міністерській зустрічі НАТО небезпеку можливого вторгнення РФ та кроки щодо її стримування – Кулеба

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 30 листопада та 1 грудня візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ держав-членів НАТО у Ризі на тему безпеки Чорноморського регіону, яке відбудеться у форматі НАТО плюс Україна та Грузія, де обговорить небезпеку можливого вторгнення Росії до України.

"Ключовою темою мого візиту буде чергове загострення у зв’язку з нарощуванням російських сил на кордоні з Україною, небезпека можливого вторгнення Росії до України та кроки, які ми разом із євроатлантичними партнерами робимо, щоб не допустити такого сценарію", – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу у четвер.

Він додав, що також ознайомить колег із Альянсу із прогресом внутрішніх трансформацій нашої держави на шляху її інтеграції в НАТО.

"Запрошення України на міністерську зустріч у Ризі – це дуже добрий знак. По-перше, це сигнал підтримки на тлі агресивних дій Росії. По-друге, це можливість обговорити поточну ситуацію з безпекою та наші спільні дії. По-третє, це можливість узгодити позиції та очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році. Стратегічна участь України у міністерській зустрічі НАТО у Ризі свідчить, що завдяки нашій проактивній зовнішній політиці Україна стала активнішим учасником міжнародної політики, якого запрошують за стіл для обговорення та вирішення ключових питань", – розповів Кулеба.

Глава МЗС України нагадав, що Стратегія зовнішньополітичної діяльності визначає вступ України до НАТО одним із ключових пріоритетів.

"Ми працюємо над його втіленням та досягненням консенсусу всередині Альянсу з цього питання. Це довга робота, але ми маємо її робити, робити системно і саме для цього у нас з’явилася вперше за тридцять років комплексна Стратегія зовнішньої політики. Вона не просто документ: це інструмент, що дає змогу втілювати масштабні завдання завдяки довгостроковій системній роботі", – підсумував він.