FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Україна може увійти до десятки країн за кількістю транзитних митних декларацій – експерти

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна може ввійти до десятки країн за кількістю транзитних митних декларацій завдяки впровадженню Конвенції про процедуру спільного транзиту та системи NCTS.

Таку оцінку дали учасники семінару "Приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Перехід до міжнародного застосування NCTS в Україні", що відбувся цього тижня в Києві та був присвячений запуску NCTS в Україні. Згідно з цим інструментом, з 1 жовтня українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів до близько 35 країн-членів Конвенції про процедуру спільного транзиту.

"Спільна транзитна конвенція, міжнародна NCTS є новою реальністю для українського бізнесу, яка розпочнеться 1 жовтня", – вважає заступник голови Державної митної служби Владислав Суворов.

У свою чергу директор департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко зазначив, що положення конвенції зможуть використовувати і бізнес-брокери, і перевізники, експортери, імпортери, фінансові гаранти.

"Можливість поєднання спеціальних транзитних спрощень з окремими чи всіма спрощеннями з програми АЕО стає доступною широким колам українського бізнесу. Це дасть змогу експортерам, імпортерам, митним брокерам чи перевізникам підібрати власний оптимальний набір спрощених митних формальностей, аналогічних тим, які використовують підприємства у Європейському Союзі", – сказав він.

Москаленко зазначив, що з впровадженням системи українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів до щонайменше 35 країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту, а підприємство безпосередньо на кордоні заощаджуватиме кошти та час.

За прогнозом Генерального директорату з оподаткування та митного союзу Єврокомісії (DG TAXUD), Україна може увійти до десятки країн за кількістю оформлення транзитних декларацій.

"Митниця відповідає за контроль товарів. Ми в ЄС прагнемо менше часу для контролю витрачати на кордоні, а більше всередині країни. В Україні поки що більшість товарів їде без перевірки всередині країни – уся робота з контролю відбувається безпосередньо на кордоні. Тому на кордоні утворюються черги. NCTS вирішує більшу частину цієї проблеми: є можливість заздалегідь подати декларацію в систему після перевірки всередині країни, поставити потрібні пломби, які визнають у ЄС. Тоді на кордоні потрібен час лише на те, щоб зчитати номер штрих-коду, як це робиться в супермаркеті", – резюмував міжнародний експерт Програми управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) Вітяніс Алішаускас.