FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

Україна до кінця року може дозволити експорт деревини – голова Держлісагентства

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ухвалення закону про ринок деревини, що дозволяє експорт з України необроблених лісоматеріалів та пиломатеріалів, прогнозується до кінця поточного року, набуття ним чинності не становить значних загроз для лісового фонду країни і пов’язаного з ним бізнесу, повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Я прогнозую, що до кінця року закон про ринок деревини буде ухвалено. Я не бачу великих загроз ні з точки зору збереження лісового фонду, ні з точки зору захисту та підтримки українського бізнесу. Ми вже фактично працюємо за європейськими цінами, є прецеденти імпорту сировини з країн ЄС. Тому ажіотажного попиту з боку експортерів чи іноземних гравців ми не очікуємо", – сказав голова відомства в інтерв’ю.

За його даними, український ринок лісу був цікавий для іноземних гравців, доки на ньому були значні обсяги дешевої нелегально заготовленої деревини, однак ці часи вже минули.

Болоховець також зазначив, що через можливе скасування мораторію на експорт необробленої деревини українським переробникам варто задуматися над розвитком свого бізнесу та посиленням конкурентоспроможності.

"На сьогодні більшість займається банальним розпилом лісу. Потрібно поглиблювати переробку, збільшувати додану вартість продукції", – підсумував голова Держлісагентства.

Як повідомлялося, Верховна Рада 9 квітня 2015 року ухвалила закон, яким на десять років заборонила експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляку). При цьому заборону на експорт лісоматеріалів деревних порід (окрім сосни) було запроваджено з 1 листопада 2015 року, а деревних порід – з 1 січня 2017-го.

У 2018 році парламент обмежив внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу до 25 млрд куб. м на рік на термін дії вивезення за межі митної території України лісу-кругляку.

У січні 2020 року Україна та ЄС створили арбітражну групу для розгляду спору про заборону Україною експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді. Наприкінці 2020-го вона ухвалила рішення, визнавши право України обмежувати експорт лісу за певних обставин, водночас визнавши необхідність відкоригувати мораторій 2015 року у співпраці з ЄС.

Міністерство економіки в червні 2021 року розмістило для обговорення на своєму сайті проект постанови про зняття мораторію на експорт лісу-кругляку. За актуальними даними, скасування мораторію підтримали 74 користувачі, не підтримали – 97.

Повну версію інтерв’ю з Юрієм Болоховцем оприлюднено на веб-сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua