FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Україна до 2030 року інвестує в авіагалузь 34 млрд грн – радник міністра інфраструктури

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна планує інвестувати в розвиток авіагалузі 33,9 млрд грн до 2030 року, повідомив радник міністра інфраструктури Олександр Грибан під час форуму "Велике будівництво: авіація та туризм" в аеропорту "Бориспіль" у четвер.

Водночас він наголосив, що комплексна підтримка державою розвитку авіагалузі передбачає реалізацію економічної політики на 2022–2024 роки та цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021–2030 роки.

"Загальний обсяг фінансування державної цивільної науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості до 2030 року становить майже 33,9 млрд грн. Зокрема, понад 18 млрд грн – за рахунок державного бюджету та майже 15,9 млрд грн за власні кошти підприємств та інших джерел", – уточнив Грибан.

Радник міністра інфраструктури пояснив, що передбачені заходи – це підтримка вантажного авіабудування та створення європейського хаба для модернізації та ремонту літаків за системою конверсії пасажирських літаків у вантажні.

Він також наголосив, що Україна є однією з семи держав, які мають повний замкнутий цикл авіаційного виробництва – у країні працюють близько 40 підприємств авіаційної галузі.

"За останні десять років ці підприємства згенерували понад $12 млрд валового доходу. З них було сплачено близько $3 млрд податків до державного бюджету", – зазначив Грибан.