FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Квітень
2021

Uber наказав виплатити $ 1,1 млн сліпий жінці, котра відмовилася від поїздок

Uber було наказано виплатити 1,1 мільйона доларів (795 000 фунтів стерлінгів) сліпий жінці, якій 14 разів відмовляли в поїздці.

Ліза Ірвінг сказала, що в деяких випадках водії ображали її або турбували її через те, що вона перевозила собаку-поводиря Берні в машині.

Один водій нібито перервав поїздку після того, як помилково заявив, що прибув в пункт призначення.

Незалежний арбітр ухвалив, що водії Uber незаконно дискримінували її через її стан.

Він відхилив твердження Uber про те, що сама компанія не несе відповідальності, оскільки, за її твердженням, її водії мали статус підрядників, а не співробітників.

Місіс Ірвінг з Сан-Франциско сказала, що вона турбувалася про свою безпеку після того, як кілька разів опинялася у складній ситуації через відмову водіїв.

Вона також стверджувала, що скасовані поїздки також привели до того, що вона запізнилася на роботу, що сприяло її звільненню з роботи.

За її словами, водії продовжували вести себе так, незважаючи на те, що вона скаржилася Uber.

Представник пані Ірвінг сказав: «З усіх американців, яких повинна звільнити революція райдшерінга, сліпі і слабозорі знаходяться серед тих, хто виграє найбільше. Суть в тому, що відповідно до Закону про американців з обмеженими можливостями собака-поводир повинна мати можливість йти куди завгодно, куди може піти сліпий».

У заяві, опублікованій для ЗМІ після рішення суду, представник Uber сказав, що компанія «пишається» допомогою, яку вона пропонує сліпим пасажирам.

«Очікується, що водії, які використовують додаток Uber, обслуговуватимуть пасажирів з тваринами-поводирями і дотримуватимуться законів про доступність і інші закони, і ми регулярно надаємо водіям інформацію про цю відповідальність. Наша віддана команда вивчає кожну скаргу і вживає відповідних заходів», – додав він.

Це не перший раз, коли Uber стикається з судовою тяганиною з боку спільноти сліпих.

У 2014 році Національна федерація сліпих в США подала до суду на додаток для спільного використання пасажирів через правила, що стосуються собак-поводирів.

Справа була врегульована в 2017 році, коли Uber погодився переконатися, що його водії знають, що вони за законом зобов’язані надавати послуги людям з собаками-поводирями.

«Мені дуже шкода, що до цього дійшло», – сказала місіс Ірвінг газеті San Francisco Chronicle.

«Я б воліла, щоб мої цивільні права поважалися. Але це переконливо свідчить про те, що це неприйнятно».