FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

У ЄС із нетерпінням очікують участі України у військовій операції "Алтея" – спільна заява

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський Союз із нетерпінням очікує повноцінної участі України в миротворчій операції "Алтея" в Боснії і Герцеговині.

Про це йдеться в спільній заяві президента України Володимира Зеленського, президента Європейської Ради Шарля Мішеля і президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, яку глави України та Євросоюзу прийняли за підсумками 23-го саміту Україна-ЄС у вівторок і яку оприлюднено на сайті глави держави.

"Ми (підписанти заяви – ІФ) з нетерпінням очікуємо на участь України у військовій операції ЄС "Алтея" і відзначили бажання України брати участь в окремих проектах програми Постійного структурованого співробітництва (PESCO)", – йдеться в документі.

У ньому наголошується, що підписанти також відзначили важливість подальшого зміцнення співпраці у сфері Спільної політики безпеки та оборони (СПБО) і посиленого зближення України зі Спільною зовнішньою та безпековою політикою (СЗБП), і в цьому контексті нагадали про спільне зобов’язання просувати принципи, закріплені в Угоді про асоціацію, зокрема в статті 7 (2).

Крім того, уточнюється, що ЄС вивчить можливості подальшої підтримки стійкості України, зокрема у сфері професійної військової освіти.

Як повідомлялося, в серпні 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ №358/2021 про направлення національного персоналу для участі України в операції ЄС "Алтея" в Боснії та Герцеговині.

Зазначено, що таке рішення було ухвалено у зв’язку із зобов’язаннями України як держави-члена ООН і партнера асоціації з ЄС, адже "участь України в операції ЄС "Алтея" сприятиме зміцненню асоційованого партнерства між Україною та ЄС, а також всебічному співробітництву з Боснією і Герцеговиною, що відповідає національним інтересам України".

Операція "Алтея" – миротворча місія Європейського Союзу в Боснії і Герцеговині, заснована на підставі рішення Ради ЄС та резолюції Радбезу ООН у 2004 році.