FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

У Харкові співробітники турагентства та медлабораторії фальсифікували ПЛР-тести – прокуратура

Харків. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Співробітники туристичного агентства та медичної лабораторії в Харкові займалися фальсифікацією результатів ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію COVID-19 для швидкого та безперешкодного перетину кордону клієнтами турагентства, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну.

"За попередніми підрахунками, на місяць вироблялося близько 600 підроблених медичних документів", – повідомляє прес-служба Харківської облпрокуратури.

За даними досудового розслідування, клієнти переказували гроші на банківські картки працівників туристичного агентства й надсилали фото закордонного паспорта. Потім ці документи направляли до медлабораторії, де виписувалися фальсифіковані ПЛР-тести та вносилася недостовірна інформація в електронну систему охорони здоров’я, яка потрапляла потім у застосунок "Вдома".

Під час проведених обшуків за адресою медичної лабораторії, в офісі туристичної агенції і за місцем проживання працівників правоохоронці виявили та вилучили сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів, комп’ютерну техніку, чорнові записи.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам схеми за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах) КК України.

Досудове розслідування провадять слідчі слідчого відділу Харківського районного управління поліції №2 ГУНП у Харківській області, оперативний супровід здійснюють співробітники УСБУ в області. Процесуальне керівництво – Салтівська окружна прокуратура Харкова.