FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Лютий
2023

У Харківській області знешкоджено угруповання "чорних рієлторів" – СБУ

Харків. 16 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України (СБУ) спільно з департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України припинила діяльність злочинного угруповання, яке спеціалізувалося на незаконному заволодінні нерухомістю в регіоні.

“Фігурантам справи повідомлено про підозри за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній); ч. 3 та ч. 4 ст. 190 (шахрайство); ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою”, – повідомляє пресслужба Управління СБУ в Харківській області.

За інформацією спецслужби, до групи входило шестеро людей, які шукали серед вразливих верств населення людей, які мають нерухоме майно. Потерпілих вводили в оману та створювали сприятливі умови для здійснення ними продажу свого нерухомого майна. Щоб реалізувати свій план, учасники організації допомагали підготувати нерухоме майно до продажу, а саме гасили борги, дооформляли необхідні документи на право власності.

“Потім зловмисники знаходили реальних або фіктивних покупців, укладали з потерпілою особою договір на відчуження свого нерухомого майна та привласнювали майно або гроші, отримані від його продажу. Отримані грошові кошти від збуту нерухомого майна організатори розподіляли між усіма співучасниками в заздалегідь обумовлених частинах, які визначали керівники злочинної організації залежно від обсягу виконаних робіт”, – ідеться у повідомленні.

Правоохоронці провели низку обшуків, під час яких виявили правоустановчі документи на нерухоме майно потенційних потерпілих; кошти, одержані від злочинної діяльності; банківські картки та мобільні телефони.

Джерело: https://www.facebook.com/ssu.kharkiv/posts/pfbid0hzpoXeLtHhvTWUSajMwrwVth5QZMgnHvyK7hHAYKrMshsPRM4UvGpxCxff2RfGVfl