Недавні записи
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
У ВР зареєстровано законопроєкт, який пропонує внести до Податкового кодексу норму презумпції невинуватості платника податків
Київ. 27 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №8387, який пропонує внести до Податкового кодексу норму про презумпцію невинуватості платника податків.
Законопроєкт зареєстровано у п’ятницю, інформує сайт парламенту.
Як повідомлялося, законопроєкт ініціював народний депутат Дмитро Разумков (позафракційний). Серед авторів законопроєкту також народні депутати із фракції "Слуга народу" Оксана Дмитрієва, Аліна Загоруйко, Василь Мокан, Георгій Мазурашу.
Автори законопроєкту також пропонують встановити у Податковому кодексі у ст. 80 "Порядок проведення фактичної перевірки" положення, згідно з яким контролюючі органи можуть перешкоджати господарським операціям лише у випадках прямо передбачених Податковим кодексом України та зобов’язані не допускати необґрунтованого перешкоджання господарській діяльності.
Крім цього, законопроєкт передбачає запровадження автоматичної реєстрації податкової накладної, якщо протягом 30 днів після її неприйняття не ухвалено рішення про наявність податкового правопорушення.
Відповідно до супровідних документів, ухвалення цього законопроєкту та його реалізація підвищить інвестиційну привабливість України як юрисдикції з чітко закріпленими правами платника податків.
Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту, в Податковому кодексі України досі прямо не встановлено принцип презумпції невинуватості платника податків і не закріплено як право платника податків, а через недосконале законодавство контролюючі органи можуть необґрунтовано втручатися у господарську діяльність підприємства під час перевірки та фактично діяльності.