FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

08
Березень
2023

У ВР зареєстровано ще один законопроєкт про обмеження участі в управлінні державою осіб із заборонених партій

Київ. 8 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Верховній Раді зареєстровано альтернативний законопроєкт, що пропонує обмежити участь в управлінні державою осіб із заборонених політичних партій.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, група народних депутатів зареєструвала 6 березня законопроєкт №9081-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження участі в управлінні державою осіб, пов’язаних з політичними партіями, діяльність яких заборонена відповідно до закону”.

Автори законопроєкту пропонують розширити перелік посад, до яких обмежують доступ осіб, пов’язаних із забороненими політичними партіями, від державної служби категорії А до членів Кабінету Міністрів, президента України.

Зокрема, запропоновані зміни до законодавства передбачають, що не може бути висунутий кандидатом та обраний президентом України громадянин, який на момент початку тимчасової окупації Російською Федерацією окремих територій України і до моменту повного відновлення державного суверенітету України, був (є) народним депутатом, депутатом місцевих рад або сільським, селищним, міським головою, обраним від забороненої політичної сили.

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, законопроєкт також пропонує розширити перелік суб’єктів, на яких поширюється дія цього закону, – “ідеться не лише про осіб, обраних від партії, що заборонена, а також про осіб, які в період тимчасової окупації окремих територій України входили або досі входять до складу фракції, сформованої відповідною депутатською партією”.

Окрім цього, законопроєкт передбачає щорічне оновлення списків осіб – громадян України, які на момент початку тимчасової окупації Російською Федерацією окремих територій України та до моменту повного відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями, були (є), незалежно від строку дії відповідного мандату (мандатів), народними депутатами України, депутатами місцевих рад або сільськими, селищними, міськими головами, обраними від партії, діяльність якої заборонена, та/або які входили (входить), до складу депутатської фракції, сформованої партією, діяльність якої заборонена.

Законопроєкт передбачає внесення змін до Виборчого кодексу, до законів “Про державну службу” та “Про Центральну виборчу комісію”.

Серед авторів законопроєкту – народні депутати Віталій Безгін та Олена Шуляк (фракція “Слуга народу”), Роман Лозинський (“Голос”).

Як повідомлялося, 6 березня у Верховній Раді нардепи зареєстрували законопроєкт №9081, що пропонує обмежити участь представників заборонених політичних партій в управлінні державою.