FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Січень
2022

У водосховищі Ратленда знайдено величезного скам’янілого «морського дракона»

“Я зателефонував до ради графства і сказав, що знайшов динозавра”, – пояснив Джо Девіс, який працює в природному заповіднику Ратленд-Уотер.

Під час робіт з благоустрою водойми заповідника у лютому 2021 року він помітив щось дивне, що стирчало з бруду.

То був не динозавр. Але це були скам’янілі рештки десятиметрового морського хижака, якого називали іхтіозавром.

І це був найбільший об’єкт такого типу, колись виявлений у Великій Британії.

“Я подивився вниз на те, що здавалося камінням або гребенями в бруді, і сказав, що це виглядає трохи органічно, трохи інакше”, – сказав Девіс BBC News. «Потім ми побачили щось схоже на щелепу».

Рада сказала пану Девісу: “У нас немає відділу динозаврів у Раді графства Ратленд, тому нам потрібно, щоб хтось вам передзвонив”. Для більш ретельного вивчення було залучено групу палеонтологів.

Вони дійшли висновку, що це був іхтіозавр — тип теплокровного морського хижака, що дихає повітрям, мало чим відрізняється від дельфінів. Вони могли зрости до 25 метрів завдовжки і жили від 250 до 90 мільйонів років тому.

Доктор Дін Ломакс, палеонтолог із Манчестерського університету, був запрошений для керівництва розкопками. Він назвав відкриття «воістину безпрецедентним» і — завдяки його розміру та повноті — «однією з найбільших знахідок у британській палеонтологічній історії».

«Зазвичай ми думаємо про іхтіозаврів та інших морських рептилій, виявлених вздовж юрського узбережжя в Дорсеті або узбережжя Йоркшира, де багато хто з них оголюється в результаті ерозії скель. Тут, у внутрішніх районах це дуже незвичайно».

Ратленд знаходиться більш ніж за тридцять миль від узбережжя, але 200 мільйонів років тому більш високий рівень моря означав, що він був покритий мілководним океаном.

Коли наприкінці літа 2021 рівень води у водосховищі Ратленд знову знизився, група палеонтологів прибула для розкопок останків. Особлива увага була приділена видаленню величезного черепа.

Великий глиняний блок із головою іхтіозавра був ретельно викопаний, потім покритий гіпсом та поміщений на дерев’яні шини.

Блок вагою майже тонну було піднято з бруду і тепер буде додатково обстежено.

«Не часто ви несете відповідальність за безпечне підняття дуже важливих, але дуже крихких скам’янілостей, що важать так багато», — сказав Найджел Ларкін, палеонтолог-реставратор та запрошений науковий співробітник Університету Редінга. “Це велика відповідальність, але я люблю виклики”.

Англіан Уотер, яка керує водосховищем Ратленд, зараз шукає фінансування, щоб дозволити іхтіозавру залишатися в цьому районі та дозволити публіці насолоджуватися ним.

«Багато людей думали, що я обманюю їх, коли я сказав їм, що знайшов велику морську рептилію», – сказав Девіс. «Я думаю, що багато людей не повірять у це, доки не вийде телепрограма».