Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
У Великій Британії побачили ризики відмивання грошей через NFT
Незалежні токени (NFT) можуть використовуватися для відмивання грошей або привернути увагу хакерів, а знизити ризики допоможуть створення нормативної бази і постійний моніторинг. Такого висновку дійшли у Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень (RUSI).
«NFT найчастіше купуються за криптовалюту на онлайн-ринках. Криптовалюти зазвичай використовуються для зловмисних дій, таких як приховування джерела злочинних доходів», – наголошується у звіті.
На думку експертів, цифровий аспект цього сектора створює простір і для інших нових ризиків. Зокрема, він вказав на можливість створення підробок та атак хакерів. У серпні колекціонер Pranksy придбав роботу, яка нібито належить анонімному художнику Бенксі. Він заплатив за неї 100 ETH, а за кілька годин йому вислали дублікат токена.
У вересні аналітик Messari Чейз Девенс став однією з жертв атаки фішингу на випуск токенів NFT-проекту Aurory Project на блокчейні Solana. Зловмисник вивів із гаманців жертв криптовалюти та NFT більш ніж на $1 млн.
«Злочинці можуть зламувати облікові записи користувачів на торгових майданчиках та переводити NFT на свої власні облікові записи. Після цього хакер має можливість швидко продати вкрадені токени і спробувати відмити виручені кошти», — заявили в RUSI.
Вирішення перелічених у звіті проблем дослідники бачать у впровадженні KYC-процедур, а також реалізації двофакторної автентифікації для користувачів платформ. У RUSI припустили, що дієвим методом є створення реєстру вкрадених або підроблених NFT – аналогічний список використовується на традиційному ринку мистецтва, запобігаючи перепродаж таких лотів на аукціонах.