FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Березень
2023

У Сєвєродонецьку повністю зруйновано каналізацію, пошкоджено підстанції та водогін – керівник міської ВЦА

Київ. 10 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У тимчасово окупованому російськими військами місті Сєвєродонецьк (Луганська область) наразі повністю зруйновано каналізацію, пошкоджено підстанції та водопровід, повідомив керівник військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк.

“Ситуація досить складна: місто продовжує жити в умовах обмеженої функціональності. Практично окупаційна влада змогла подати в Сєвєродонецьк електрику, хоча й не на повну потужність, частково подається вода, не працює каналізація та відсутнє опалення. Єдине, що їм вдалося зробити – це більш-менш вцілілі будинки приєднали до кількох модульних котелень, які завезли в місто. І у такий спосіб вони забезпечили своє проживання”, – сказав він в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, у Сєвєродонецьку вціліли декілька десятків житлових будинків, хоча до повномасштабного вторгнення Росії в місті налічувалося 780 багатоповерхівок. Водночас, як зазначив Стрюк, інфраструктуру пошкоджено та зруйновано більш ніж на 80%.

“Фактично в місті зруйновано каналізаційний колектор, він не функціонує разом із очисними спорудами. Майже всі електричні підстанції були пошкоджені, виведені з ладу. Більшість із них уже не можна буде відновити – потрібно будувати заново. Обхідні підстанції у місті зруйновані. Електрику підключали з лінії, штучно дотягнутої до Сєвєродонецька. Те саме стосується і водопровідного колектора, оскільки вода не піднімається вище за другий-третій поверх: не вистачає тиску”, – уточнив керівник ВЦА.

Повна версія інтерв’ю буде оприлюднена на сайті агентства “Інтерфакс-Україна”.