FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Січень
2023

У США вироблять для України 31 танк M1 Abrams на суму $ 400 млн – ЗМІ

Київ. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – США виділять $ 400 млн на виробництво 31 танка M1 Abrams, які потім поставлять Україні, передає в середу Bloomberg із посиланням на джерела.

"Адміністрація Байдена відправить Україні 31 танк M1 Abrams на суму $400 млн, повідомили два представники влади, знайомих з ситуацією. Танки побудує компанія General Dynamics Corp.", – інформує агентство.

Кошти на ці танки надійдуть у рамках фінансового пакету "ініціатива сприяння безпеці України".

Тим часом очікується що о 19:00 за Києвом президент США Джо Байден виступить з питання надання американської допомоги і оголосить про постачання танків Україні.

M1 Abrams – основний бойовий танк Збройних сил США, перебуває на озброєнні з 1980 року. США має в своєму розпорядженні понад 2,6 тис. одиниць різних модифікацій M1 Abrams, понад 3 тис. 450 машин перебуваються на зберіганні.

Раніше в середу влада ФРН ухвалила рішення передати Україні першу партію з 14 танків Leopard 2. Також німецька влада дасть союзникам дозвіл на те, щоб і вони постачали танки Leopard 2 на Україну.

Leopard 2 – основний бойовий танк Бундесверу. Перебуває також на озброєнні Австрії, Угорщини, Польщі, Туреччини, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Іспанії, Данії, Греції, Фінляндії, Нідерландів. Його експлуатують з 1979 року, він має багато модифікацій, всього вироблено понад 3,6 тис. одиниць цього танка.