FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Серпень
2021

У США створили робота для очищення пляжів

У літній період проблема очищення пляжів і прибережних територій має особливе значення. Пластик, осколки скла, недопалки і більш дрібне сміття – все це щодня накопичується на берегах морів і океанів. У США створили робота BeBot, здатного вирішити цю проблему, буквально метр за метром просіюючи пісок в пошуку всіляких чужорідних тіл.
BeBot розроблений компанією Poralu Marine, що займається будівництвом морської і прибережної інфраструктури, при співпраці з 4ocean, що випускає продукти з перероблених матеріалів. Робот здатний діяти, не руйнуючи місцеву екосистему. Для людей клопітке прибирання сміття занадто трудомістке і обійдеться роботодавцю в круглу суму, а великі машини здатні знищити будь-яку екосистему з її флорою і фауною.
BeBot є проміжною ланкою. Система працює на акумуляторах і сонячних елементах живлення, і може контролюватися оператором з відстані до 300 метрів. Робот здатний поглинати пісок або грунт на глибині до 10 сантиметрів і просіює його, відправляючи шматки пластика, недопалки, упаковки від їжі і темно-зелені кришки – будь-які предмети до сантиметра діаметром в спеціальний контейнер.
Робот здатний очистити до 3000 квадратних метрів пляжу за годину (трохи більше або менше в залежності від топографії) і може очищати не тільки пляжі, а й місця з більш щільним грунтом.
Поки модель тестується компанією 4ocean на узбережжях Флориди, в найближчому майбутньому новинка може відправитися для проведення зачистки на Гаваях. Про ціну і можливості продажів моделі інформація поки відсутня.