FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Липень
2021

У США синтезували складний каталізатор для перетворення вуглекислого газу на паливо

Група вчених з двох американських університетів синтезувала складний каталізатор для перетворення вуглекислого газу в вуглеводневе паливо. Швидкість перетворення CO2 виявилася настільки висока, що з’явився шанс задуматися про комерційне застосування розробки. Більш того, подібні речовини раніше ніколи не синтезувалися, що відкриває шлях до нових матеріалів з невідомими раніше властивостями.
Також цікаво відзначити, що попередній склад каталізатора був отриманий за допомогою спеціальної комп’ютерної програми. У дослідників навіть не було впевненості, що синтез із запропонованих програмою п’яти металів і одного халькогеніда можна здійснити на практиці. І все ж, це вдалося зробити. Сплав з молібдену, вольфраму, ванадію, ніобію і танталу разом із сіркою в якості халькогеніда, формулу якого знайшли дослідники з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, синтезували хіміки з Університету Іллінойсу.
Отриманий сплав відноситься до так званих діхалькогенідів перехідних металів (TMDC). Це найтонші шари матеріалу товщиною в одиниці атомів. В якості халькогена до матеріалу була додана сірка. Оскільки для каталізаторів важлива площа поверхні матеріалу – чим більше, тим краще, то моношари представляються ідеальним рішенням. У них немає нічого зайвого. Матеріал працює на всі сто відсотків.
Проведені в лабораторії експерименти показали, що складний каталізатор з високою швидкістю перетворює діоксид вуглецю в монооксид вуглецю, що представляє собою горючий газ. Доповідь про винахід представлена у виданні Advanced Materials. Про плани по комерціалізації розробки поки не заявлено.