FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

У Румунії затвердили новий уряд, президент запевняє, що криза завершена

Берлін. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – У Румунії парламент затвердив склад нового уряду, президент країни Клаус Йоганніс заявив про закінчення багатомісячної політичної кризи в країні, повідомляє агентство Associated Press.

Новим прем’єр-міністром країни став Ніколає Чуке, колишній голова Міноборони Румунії. Він очолив коаліційний уряд, який сформували ліберали, соціал-демократи та Демократичний союз угорців Румунії.

У ході церемонії приведення до присяги президент Клаус Йоганніс заявив, що "політична криза закінчилася". Проте він визнав, що країна стикається і з іншими проблемами.

"Пандемія не закінчилася. Енергетична криза не пройшла, вона лише набуває нових форм. Це все вимагає стійкого уряду, із значною більшістю в парламенті, і тепер є такий уряд", – сказав він.

Сам Чуке заявив у парламенті, що члени його коаліційного уряду залишать осторонь політичні розбіжності та гордість "на користь румунів".

"Ми, ті, хто перед вами сьогодні, подолали те, що нас поділяє, і ми знайшли ті сенси, які нас об’єднують. Ми рішуче налаштовані покласти край напруженій ситуації, через яку ми проходимо", – сказав він.

Усього уряд Румунії включає 20 міністерських портфелів. Через півтора року Чуке замінить на посаді прем’єра кандидат від партії соціал-демократів.

Попередньому уряду під керівництвом Флоріана Кицу у парламенті винесли вотум недовіри на початку жовтня.

На початку вересня з урядової коаліції вийшов союз партій під керівництвом Дачіана Чолоша. Політична криза в Румунії почалася після того, як Кицу на початку вересня усунув міністра юстиції, члена альянсу Чолоша, за те, що він не підписав програму розвитку інфраструктури. Чолош обвинуватив Кицу в "диктаторській поведінці", зазначають західні ЗМІ.