FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Вересень
2021

У парламенті Ісландії вперше в Європі більшість місць займуть жінки

Брюссель. 26 вересня. ІНТЕРФАКС – Жінок-депутатів у парламенті Ісландії за підсумками загальних виборів, що відбулися напередодні, виявиться більше, ніж чоловіків, що є унікальним випадком у сучасній історії Європи, повідомляють у неділю західні ЗМІ.

Так, в 63-місний Альтинг – однопалатний парламент – були обрані 33 жінки, тобто 52% від числа парламентаріїв. При цьому, зазначають ЗМІ, в жодній іншій європейській країні немає більше 50% жінок у вищих законодавчих органах влади; причому найбільше жінок-парламентарів працює в Швеції – 47%.

За даними ЗМІ, на виборах в Ісландії перемогла правляча коаліція на чолі з прем’єром Катрін Якобсдоттір, що розширила свою більшість у парламенті. Однак позиції партії прем’єра" рух лівих зелених", ослабли, а її прихильників з правого табору, навпаки, зміцніли.

Наразі лише в п’яти країнах світу жінки займають не менше половини місць в парламенті – в Руанді (61%), на Кубі (52%), в Нікарагуа (51%), в Мексиці (50%) і ОАЕ (50%).

ЗМІ нагадують, що на відміну від низки інших країн в Ісландії немає квоти на жіноче представництво в парламенті, проте деякі партії вимагають, щоб не менше певного числа їхніх кандидатів були жінками. Водночас, додають ЗМІ, Ісландія довгий час була країною, яка перебувала на перших позиціях у світі щодо забезпечення рівності прав чоловіків і жінок.

Так, перший закон про рівну оплату праці незалежно від статі тут був ухвалений у 1961 році. Ісландія в 1980 році стала першою країною світу з жінкою-президентом на чолі, обраною за демократичною процедурою. Також в Ісландії передбачено однакову відпустку з догляду за дитиною і для чоловіків, і для жінок.