FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

У Німеччині завершилися переговори про коаліційний уряд, посаду глави МЗС пророкують лідеру "зелених", яка виступає проти "Північного потоку 2"

Берлін. 24 листопада. ІНТЕРФАКС – У Німеччині завершилися переговори щодо формування нового коаліційного уряду, і міністр фінансів Олаф Шольц найближчими тижнями, як очікується, змінить Ангелу Меркель на посаді канцлера ФРН, передало агентство Bloomberg.

Через два місяці інтенсивних переговорів соціал-демократи на чолі із Шольцем заявили, що представлять угоду про створення коаліції, укладену з партією "зелених" та Вільною демократичною партією на спільній прес-конференції в Берліні о 15:00 (17:00 за київським часом).

Bloomberg нагадує, що новий уряд поставить перед собою центральне завдання збереження клімату, стимулювання інвестицій у нові технології та модернізацію інфраструктури Німеччини. Крім того, він планує відмовитися від використання вугілля до 2030 року – на вісім років раніше, ніж планувалося. Нова правляча коаліція прагнутиме прискорити перехід країни на електромобілі.

За даними агентства, посаду глави МЗС може обійняти голова "зелених" Анналена Бербок. Вона може стати першою жінкою-міністром закордонних справ Німеччини. Bloomberg нагадує, що кандидат на посаду глави МЗС є противником проекту "Північний потік 2" і критикує Китай за порушення прав людини.

Нове міністерство клімату та економіки може очолити співголова партії "зелених" Роберт Габек. Як повідомляє Bild, партія "зелених" у новому уряді ФРН отримає ще три міністерства, зокрема у справах сім’ї. Главою міністерства юстиції може стати представник Вільної демократичної партії Марко Бушман.

Декілька днів тому у розпорядженні Bloomberg опинився попередній список посад у кабінеті міністрів. Згідно з цим списком, міністром фінансів стане лідер вільних демократів Крістіан Лінднер.

Загалом соратникам Лінднера підпорядковуватимуться чотири міністерства, а соціал-демократичній партії (СДПН) – всі інші, зокрема відомство федерального канцлера.

Після того як партії подадуть угоду про коаліцію, її мають схвалити члени всіх трьох партій. У новій коаліції висловили сподівання, що парламент Німеччини обере Шольца канцлером. Це може статися протягом тижня, який розпочнеться 6 грудня.

Парламентські вибори у Німеччині відбулися 26 вересня. Перемогу на них здобула Соціал-демократична партія на чолі із Шольцем, партійний союз Меркель ХДС/ХСС опинився на другому місці. Нова коаліція змінить уряд канцлера Меркель, яка очолювала його 16 років і залишає посад0443.