FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Березень
2023

У Німеччині відкрилося перше закордонне представництво Українського інституту

Київ. 30 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Український інститут, державна установа, покликана формувати позитивний імідж України у світі, відкрив у Німеччині своє перше закордонне представництво, повідомляє Міністерство закордонних справ України, до сфери управління якого належить інститут.

“29 березня у Німеччині відкрилося перше представництво Українського інституту за кордоном. Завдання представництва – покращувати знання і розуміння України в німецькому суспільстві, популяризувати українську культуру в Німеччині, а також розвивати сталі зв’язки українських митців, представників громадянського суспільства, науковців із їхніми німецькими колегами”, – ідеться в повідомленні на офіційному сайті МЗС, що вийшло в четвер.

Як зазначається в повідомленні, в умовах гібридної війни присутність України на ментальній мапі світу, зокрема у культурному середовищі, стала питанням національної безпеки. З початку російської агресії у 2014 році, незаконної окупації Криму й частин Донецької та Луганської областей, а надто після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, культурна дипломатія стала одним із ключових напрямів зовнішньої політики України. Водночас, зріс попит іноземних аудиторій на глибше знання про Україну та її культуру.

“Відкриття представництва Українського інституту МЗС у Німеччині – це знакова подія для наших двосторонніх відносин та свідчення зростання впливу української культурної дипломатії в Європі. Разом із моєю німецькою колегою Анналеною Бербок ми вітаємо цей історичний крок, який дасть змогу німецькому суспільству глибше зрозуміти Україну та українців. Ми прагнемо посилювати взаємодію не лише між урядами, але і між інституціями, науковцями, митцями, громадськими діячами, бізнесом, експертними середовищами. Це закладає підвалини міцних і стратегічних відносин”, – зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, слова якого наводяться в повідомленні.

Як інформує МЗС, у 2023 році команда представництва Українського інституту в Німеччині готує низку подій, серед них – концерти та презентації музичних гуртів у Гамбурзі, виставку українського мистецтва у Дрездені, театральні постановки у Кельні, дискусії у Вісбадені, стенд з українською літературою у Франкфурті та інші.

“Останній рік показав: українці сильніші за російську агресію. Так само, як і люди, українська культура утверджує себе у своїх самостійності та розмаїтті. Ми раді, що перше представництво Українського інституту за межами України відкривається саме в Берліні – як символ надії та місце зустрічі наших країн”, – зазначила Бербок.

Офіційне відкриття в Берліні відвідали понад 300 гостей, серед них – політики, журналісти та представники громадського сектора, культурні діячі з Німеччини та України.

Відкриття представництва в Німеччині стало можливим завдяки тристоронньому партнерству між Українським інститутом, Гете Інститутом та Фондом відкритого суспільства за підтримки посольства України в Німеччині.

Український інститут заснований Кабінетом Міністрів України 2017 року.

Джерело: https://mfa.gov.ua/news/u-nimechchini-vidkrilosya-pershe-zakordonne-predstavnictvo-ukrayinskogo-institutu?fbclid=IwAR25uI_MyaDDIu6ldBMiDCFr6Y6vFoCFwZy3sLQ32mOLsZOzu5gdzr30JEY