FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

У Києві презентовано онлайн-платформу допомоги постраждалим від насильства під час війни

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Онлайн-платформу допомоги постраждалим від різного роду насильства в умовах війни “Платформа допомоги врятованим”, на якій зібрано контакти та інформацію про всі ключові сервіси підтримки постраждалих, презентовано в Києві.

“Сьогодні ми можемо говорити вже про 68 тис. зареєстрованих воєнних злочинів, які розслідують органи української правоохоронної системи. Серед них кілька сотень злочинів, пов’язаних саме із сексуальним насильством, фізичним насильством щодо чоловіків, жінок і дітей. Ми маємо розуміти, що це лише верхівка айсберга”, – сказала віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на пресконференції в Києві в середу.

За її словами, на сьогодні в містах, куди масово переміщаються громадяни України, рятуючись від війни, уже відкрито п’ять Центрів допомоги врятованим: у Києві, Дніпрі, Львові, Чернівцях та Запоріжжі. Також незабаром буде відкрито ще п’ять центрів.

“Ми маємо розуміти, що це недостатня кількість, зважаючи на ту кількість постраждалих переміщених осіб. Тому ми ухвалили рішення створити онлайн-платформу, яка дасть змогу в режимі 24/7 отримувати будь-яку інформацію щодо доступних послуг і можливостей, які надає держава поза правоохоронною системою”, – заявила Стефанішина.

Очікується, що Платформа допомоги врятованим має спростити доступ українцям до комплексної психологічної, юридичної та соціальної допомоги, яку надають державні сервіси та служби, створені, зокрема, у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями.