FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Квітень
2023

У Казахстані сформовано керівний склад нового уряду на чолі з Аліханом Смаїловим

Астана. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН – У Казахстані сформовано керівний склад нового уряду на чолі з прем’єр-міністром Аліханом Смаїловим, більшість віцепрем’єрів зберегли свої посади.

Указ про призначення Смаїлова прем’єром було підписано ще минулого тижня. Таким чином, 50-річний Смаїлов, який уперше очолив уряд у січні 2022 року, залишається першим керівником кабінету міністрів.

У понеділок президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв призначив заступників прем’єра та деяких міністрів.

У списку призначенців змінився лише один – замість Мухтара Тлеуберді, який очолював МЗС з 2019 року, на цю посаду, а за сумісництвом віце-прем’єром, призначений Мурат Нуртлеу, який раніше обіймав посаду керівника адміністрації президента.

Свої посади в уряді зберегли Роман Скляр – перший віцепрем’єр; Ерлан Жамаубаєв – віцепрем’єр – міністр фінансів; Серік Жумангарін – віцепрем’єр – міністр торгівлі та інтеграції; Алтай Кульгінов – віцепрем’єр; Галимжан Койшібаєв – віцепрем’єр – керівник апарату уряду. Таким чином, сформовано керівний склад уряду.

Крім того, свої посади зберегли міністр оборони Руслан Жаксиліков та міністр внутрішніх справ Марат Ахметжанов.

Інші 14 міністерств поки що тимчасово очолюють колишні керівники.

Уряд Казахстану на чолі з Аліханом Смаїловим склав свої повноваження після виборів депутатів мажилісу (нижньої палати парламенту), що відбулися 19 березня. Смаїлов, який знову отримав призначення на посаду прем’єра, має сформувати склад нового уряду протягом 10 днів.