FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Жовтень
2021

У Грузії створено групу лікарів для спостереження за станом здоров'я екс-президента Саакашвілі, що оголосив голодовку у в'язниці

Тбілісі. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС – У Грузії створено багатофункціональну групу лікарів для аналізу стану здоров’я екс-президента Міхеїла Саакашвілі, який оголосив у в’язниці голодовку, повідомив міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе.

Також Мін’юст попросив омбудсмена Грузії здійснювати регулярний моніторинг правового становища Саакашвілі, сказав Брегадзе в середу на брифінгу після зустрічі з представниками парламенту Грузії, міністром охорони здоров’я Катериною Тікарадзе та омбудсменом Ніно Ломджарія.

За словами міністра, в Грузії права ув’язненого забезпечують за високими стандартами.

Раніше в середу глава Мін’юсту звернувся до відповідних парламентських комітетів (з питань прав людини та громадянських прав та з питань захисту здоров’я) з пропозицією здійснювати моніторинг дотримання прав ув’язненого Саакашвілі. За його словами, це необхідно для більшої прозорості процесу для громадськості.

Він також звернувся з аналогічним проханням до омбудсмена та попросив главу МОЗ виділити мультифункціональну групу лікарів для періодичного спостереження за здоров’ям Саакашвілі та в разі потреби для надання відповідних рекомендацій.

Екс-президент Грузії, нині громадянин України Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня. 1 жовтня його затримали в Тбілісі. Наразі Саакашвілі перебуває у в’язниці в місті Руставі. У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його, щойно він перетне кордон. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а звинувачення на його адресу сфальсифікованими. Він оголосив голодовку.