FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

28
Січень
2023

У G7 націлені на стелю цін на дизпаливо з РФ в $100 – $110 за барель – ЗМІ

Київ. 28 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Країни G7 воліли б встановити стелю цін на дизельне паливо з РФ у діапазоні від $100 до $110 за барель, пише Bloomberg із посиланням на джерело.

"У G7 дали зрозуміти, що її влаштовує, якщо Європейський Союз (разом з G7 – ІФУ) встановить граничну ціну на експорт російського дизельного палива в діапазоні від $100 до $110 за барель на тлі того, як США і їхні союзники намагаються уникнути серйозних збоїв на ринку", – заявило джерело агентства в G7.

В ЄС же виступають за дещо нижчу стелю: в $100 за барель, зазначає Bloomberg.

Співрозмовник агентства зазначив, що країни "сімки" "бажали б більш високої ціни, ніж цього хоче ЄС, через побоювання, що встановлення занадто низького рівня може призвести до стрибків цін або перебоїв у поставках до Європи". Водночас, за його словами, в G7, якщо не зуміють переконати Євросоюз, "могли б і змиритися з ціною $100 за барель".

Раніше Bloomberg з посиланням на джерела написало, що влада ЄС вивчає план стосовно стелі цін в $100 за барель на такі дорогі експортовані російські продукти переробки нафти, як дизельне паливо, і в $45 на продукти з низькою доданою вартістю.

Для встановлення стелі потрібна згода всіх членів ЄС, а потім – країн G7.

Bloomberg нагадує, що в ЄС хочуть з 5 лютого заборонити імпорт на своїй території російських нафтопродуктів, але водночас запровадити разом з G7 стелю цін на експорт Росією цієї продукції до третіх країн.

У грудні в заяві G7 йшлося про плани з 5 лютого 2023 року запровадити заборону на широкий спектр послуг, зокрема судноплавне страхування і торгове фінансування, пов’язані з морськими перевезеннями, під час транспортування нафтопродуктів російського походження за винятком продуктів, що продаються в рамках стелі цін.

Раніше в січні The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела повідомляла, що США і їхні західні партнери вирішили запровадити не одну, а дві стелі цін на російські нафтопродукти: першу – на такі дорогі експортні нафтопродукти з РФ, як дизельне паливо, а другу – на продукцію з низькою доданою вартістю, наприклад, мазут.