FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

У Франції всім дорослим почнуть пропонувати бустерну дозу вакцин, без неї вони не діятимуть

Париж. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – У Франції з 27 листопада всім жителям старше 18 років почнуть пропонувати додаткову бустерну дозу вакцини від коронавірусу, й без такого щеплення надалі не діятимуть COVID-сертифікати, заявив у четвер глава французького МОЗ Олів’є Веран.

Телеканал France 24 повідомляє, що Веран під час виступу заявив про можливість щепитися додатковою дозою вакцин від COVID-19 уже через п’ять місяців після другої дози.

Глава МОЗ наголосив, що бустерна доза вакцини обов’язкова для збереження дії сертифіката про вакцинацію, який дозволяє відвідувати кінотеатри, заклади громадського харчування та інші публічні місця.

За словами Верана, з 15 грудня COVID-паспорти в осіб старше 65 років припинять діяти в разі, якщо після введення другого компонента вакцини вже минуло п’ять місяців, і вони все ще не вакцинувалися бустерною дозою. Те саме з 15 січня стосуватиметься решти жителів Франції віком 18 років і старше.

Більше того, Веран заявив, що з п’ятниці, 26 листопада, у Франції знову запроваджують обов’язкове носіння масок у приміщеннях. Маскового режиму також необхідно дотримуватися на заходах, зокрема на різдвяних ярмарках.

Міністр зазначив, що на початку грудня на ринку Франції з’явиться новий противірусний препарат, на який у країні покладають великі надії.

Веран також сказав, що жителі Франції діють не так відповідально, як слід було б. Він наголосив на необхідності вакцинації, зазначивши при цьому, що лікарні й палати інтенсивної терапії наразі переповнені людьми, які прийняли рішення не щепитися від COVID-19.

Крім того, міністр охорони здоров’я припустив, що п’ята хвиля коронавірусу буде "довшою і жорсткішою" за четверту. При цьому він додав, що влада Франції не планує впроваджувати знову локдауни та комендантські години.

Згідно з даними статистичного сайту Worldometers, напередодні у Франції виявили близько 32,5 тис. нових випадків зараження коронавірусом. Це найвищий показник у країні з квітня цього року.

За останні кілька тижнів у низці країн Європи фіксують антирекорди щодо захворюваності коронавірусом, знову впроваджуються обмежувальні заходи для боротьби з пандемією.