Недавні записи
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
У дев'ятому санкційному списку для РФ – 190 нових фіз- та юросіб
(розширена, оновлений лід, додано після 3-го абз)
Брюссель. 16 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – До дев’ятого пакета санкцій для Росії Європейський Союз вніс 190 назв, як фізичних, так і юридичних осіб, включно з генералами, членами родини голови Чечні Рамзана Кадирова та друга президента РФ Юрія Ковальчука.
Про це у п’ятницю у Брюсселі журналістам повідомив високопоставлений європейський чиновник. До цього числа входить 49 компаній і 141 фізособа.
"Сьогодні ми ухвалюємо рішення щодо 190 назв, а це – значне збільшення вже чинного списку. Ми додаємо нові назви у низці секторів – у секторі оборони, політичних гравців, тих, хто залучений до окупаційної діяльності, тих, хто залучений до дезінформації. вперше ми також націлені на високопосадовців у судовій системі, на членів сімей тих, хто вже у списках, і на низку економічних компаній", – сказав він.
Зокрема, за словами європейського чиновника, до списку внесено 77 назв в оборонному та військовому секторі Росії, "де ціль – армія як така та кілька її відгалужень". "Санкції будуть застосовані до 31 члена російської армії, генералів, причетних до запусків ракет в Україну, до запуску ракет на цивільні цілі, тих, хто причетний до мародерства українського зерна, а також тих, хто має відношення до викрадення українських дітей із подальшою депортацією у Росію", – деталізував він. У санкційний лист також включено 23 компанії, які працюють у секторі оборонної промисловості та здійснюють постачання до російської армії.
"Це також члени координаційної ради, яка була створена в жовтні, щоб спростити роботу підрозділів на місцях. Також ми переслідуємо озброєні підрозділи, які підтримують російську армію. Звичайно, це все неможливо без політичного лідерства, ми продовжуємо переслідувати політичних лідерів – ми переслідуватимемо 12 членів уряду, 42 члени Державної думи та Федеральної ради, яких досі не переслідували. Ми також вперше переслідуємо п’ять політичних партій Росії – усі їхні активи, які можуть бути в ЄС, будуть заморожені, а їм усім буде заборонено в’їзд до ЄС" , – розповів співрозмовник журналістам.
Також до списку внесено "російські проксі, залучені до окупаційної діяльності". "Ми переслідуємо тих, хто керує мародерством українського зерна та сільськогосподарською продукцією та 11 осіб, причетних до депортації українських дітей в Росію з наступним прийомом до російських родин", – уточнив він. Крім того, ЄС продовжує переслідувати особи та компанії, які залучені до дезінформації.
Вперше ЄС застосував санкції до представників судової влади. "Ми застосовуємо санкції до голови та дев’яти суддів Конституційного суду Росії. Ми це робимо тому, що всупереч міжнародному праву вони визнали як конституційні угоди про прийняття (до складу РФ – ІФУ) Запорізької та Херсонської областей і так званих Луганської та Донецької "народних республік" створивши таким чином законодавчу основу для так званих угод", – розповів чиновник.
Також, за його словами, до списку внесено "членів родин олігархів, які були використані для перенаправлення активів, щоб уникнути санкції". "Це чотири близькі родичі Юрія Ковальчука, який тривалий час асоціюється з Путіним і двоє членів родини Кадирова", – уточнив співрозмовник журналістам.
Крім того, до списку включено два російські банки і одну філію, яка працює в одній з держав-членів ЄС.