FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Березень
2021

Творці TikTok почали розробку власного аналога Clubhouse

Сьогодні видання Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що компанія ByteDance (розробники TikTok) планує створити власний аналог Clubhouse. Так як проект знаходиться в планах, його вихід у світ не гарантований.

Інтерес до жанру бесід в Clubhouse з’явився у керівництва ByteDance, включаючи генерального директора Чжана Йімінга (Zhang Yiming) під час розмов про TikTok в одній з кімнат сервісу, повідомляє Reuters один з джерел. Подробиць про особливості планованого сервісу поки що немає.

З моменту блокування Clubhouse на території Китаю в лютому, багато інших розробників з Піднебесної стали створювати свої версії додатка. Навіть Xiaomi минулого тижня відновила свій додаток Mi Talk, додавши вхід за запрошеннями і переорієнтувавши його на професіоналів.

Інша компанія з Пекіна, Inke Ltd, яка відома в Китаї своїми платформами для онлайн-трансляцій, теж спробувала запустити аналогічний додаток Duihuaba, який примудрився набрати популярність. Це сталося завдяки притоку різних знаменитостей, модних критиків і венчурних капіталістів в сервіс. Однак через місяць після запуску його робота була припинена, тому що за заявою Inke Ltd, софт потребує поліпшень.

У 2013 році в Китаї було випущено Lizhi, орієнтоване на геймерів. Додаток, як і всі інші з Піднебесної, вимагає реєстрації за реальним іменем. За словами самого генерального директора Lizhi Марко Лая (Marco Lai), це є ключовою вимогою місцевих держрегуляторів.

Так що аналог Clubhouse від ByteDance, як і всі інші додатки, буде підкорятися місцевим правилам з обробки персональних даних. Дата виходу і інші подробиці про розробку на даний момент невідомі. Але майже напевно можна сказати, що принаймні в перший час аналог Clubhouse від творців TikTok буде орієнтований виключно на Китай.