FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Туроб'єкти державного значення необхідно передавати в громади і виділяти субвенції на їх розвиток – Олеськів

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів вважає, що туристичні об’єкти державного значення необхідно передавати в громади і виділяти державні субвенції на їх розвиток.

"Найголовніше, щоб сьогодні кожен керівник громади, розробляючи якусь стратегію на довгостроковий період на сім років, розумів значення історичної пам’ятки, розумів значення будь-яких об’єктів, які розміщуються на їхній території, що це насамперед можливість для їх розвитку", – сказав генеральний директор директорату регіональної політики Міністерства розвитку громад та територій Віктор Подорожній на прес-брифінгу у вівторок у Києві.

За його словами, з боку громад не потрібно великих капіталовкладень для такого процесу, водночас потрібна координація місцевої влади, бізнесу та органів центральної влади.

"Коли ми говоримо про територіальні громади, то справді якісь об’єкти є державними різного підпорядкування, є комунальні, а є ще державні, але обласні", – додала Олеськів.

За її словами, це призводить до низки проблем, оскільки всі ці об’єкти є частиною туристичного маршруту, а зацікавленості, щоб туди приходив турист і ці об’єкти заробляли, в об’єктах державного значення немає.

"Тому питання децентралізації та розвитку громад, якщо ми говоримо про такі об’єкти, які мають державне підпорядкування, необхідно все ж передавати громадам, якщо це не стратегічні державні об’єкти, і думати про якісь субвенції на їх розвиток", – вважає Олеськів.

За її словами, необхідно в кожному окремому випадку стимулювати розвиток і залучати туристів, без шкоди для таких об’єктів.