Недавні записи
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
- 9 листопада відбувся SUMMIT 6 2024 — головна подія для будівельників цієї осені від Ліги Майстрів 22.11.2024
- Урочисті заходи до 35-річчя Оксамитової революції у Чехословаччині відбулись у Києві 22.11.2024
Туреччина просить дані про страховку танкерів з РФ, але цей захід не уповільнює проходження суден через Босфор і Дарданелли – ЗМІ
Стамбул. 7 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Туреччина справді почала просити підтвердження страхування у російських нафтових танкерів після запровадження низкою країн стелі цін на цей енергоресурс, проте чиновники заперечують, що цей захід створив затори в протоках Босфор і Дарданелли, повідомляють у середу турецькі ЗМІ.
Так, газета "Хюррієт" пише, що в танкерів справді тепер просять страхові документи після того, як 5 грудня набуло чинності рішення країн G7, Євросоюзу й Австралії встановити верхню межу цін на нафту з Росії на рівні $60 за барель.
Турецький чиновник на умовах анонімності заявив інформагентству "Анадолу", що "більшість міжнародних страховиків" більше не дають покриття на перевезення російської нафти. "Якщо в протоці станеться аварія, хто відшкодує збитки, які можуть сягати мільярдів доларів?", – наводить агентство його слова.
Проте, за твердженням цього чиновника, повідомлення західних ЗМІ про те, що цей захід створив затори в протоках, неправдиві. Він говорить, що "значних" змін у морському русі не було і що за необхідності Туреччина може вжити заходів для "запобігання заторам".
Нова санкція, запроваджена Заходом проти Росії, передбачає заборону для компаній із країн, що беруть участь у цій ініціативі, на надання послуг із транспортування російської нафти морським шляхом, а також її страхування, брокерські послуги та фінансування операцій. Ці обмеження не діють, якщо нафта продається за ціною, не вищою за встановлену стелю.
Згідно з домовленістю ЄС, країн G7 і Австралії, зафіксована наразі гранична ціна з часом змінюватиметься.
Також 5 грудня набуло чинності ухвалене раніше рішення про ембарго на постачання морським шляхом російської нафти з РФ до ЄС.