FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

Туреччина продовжить контакти з учасниками "зернової угоди" з метою її продовження на 120 днів – міністр

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Анкара продовжить переговори з учасниками Чорноморської зернової ініціативи щодо її продовження не на 60, а на 120 днів, заявив у середу турецький міністр оборони Хулусі Акар.

“Ми розпочали переговори, враховуючи первісну версію угоди. Тривалість угоди важлива. Ми продовжимо контакти щодо її продовження на 120 днів замість двох місяців”, – наводять західні ЗМІ витяги із заяви Акара.

Він додав, що сторони оцінять ситуацію й ухвалять рішення щодо продовження ініціативи.

У понеділок у Женеві відбулися консультації з тематики “зернової угоди” за участю російської міжвідомчої делегації, заступника генсекретаря ООН з гуманітарних питань Мартіна Гріффітса і генерального секретаря Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребеки Грінспан. За підсумками консультацій заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що Росія не має заперечень проти продовження “зернової угоди”, але тільки на 60 днів.

ООН узяла до відома позицію РФ.

Термін дії угоди спливає 18 березня.

“Зернову угоду” було укладено в Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, Росії, Туреччини та України відбулося підписання двох документів – зі створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (“Чорноморськ”, “Одеса” і “Південний”), а також зі зняття бар’єрів на експорт російського продовольства і добрив.