FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Березень
2023

Трьом російським військовим, які ґвалтували жінку в Київській області під час окупації, повідомлено про підозру

Київ. 30 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українські правоохоронці встановили особи та повідомили про підозру військовослужбовцям РФ, які під час окупації ґвалтували жінку в Київській області, інформує Офіс генерального прокурора.

“За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора ідентифіковано та повідомлено про підозру трьом військовослужбовцям ЗС РФ у порушенні законів і звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України)”, – ідеться в повідомленні відомства в телеграм-каналі в четвер.

За інформацією прокуратури, підозрювані – військові 37 окремої гвардійської мотострілецької Донської Будапештської Червоного прапора ордена Червоної зірки бригади (37 ОМСБр, в/ч 69647) збройних сил Російської Федерації, уродженці Республіки Бурятії, Читинської області та Іркутської області РФ.

За даними слідства, у березні 2022 року підозрювані разом з іншими військовими ЗС РФ окупували один із населених пунктів Київської області. Вони залякували мирне населення, шукали чоловіків і учасників сил Антитерористичної операції, постійно оглядали всі приміщення цивільних будинків.

“Через 20 днів окупації російські військові, серед яких підозрювані, почали систематично вриватися на подвір’я приватного будинку, де проживали дві жінки та малолітня дівчинка. Робили це завжди в групах по три особи, склад яких постійно змінювався”, – зазначається в повідомленні.

У прокуратурі наголошують, що підозрювані, постійно демонструючи наявність зброї, беручи до уваги відсутність чоловіків в будинку, по черзі водили одну з жінок до гаражного приміщення, де ґвалтували. Інші в цей час залишалися на вулиці з метою подолання можливого опору з боку її родичів та сусідів.

“Один із них за час окупації вчинив насильницькі дії сексуального характеру раз, другий вчиняв такі дії двічі, а третій – протягом тижня щодня”, – уточнюється в повідомленні.

Досудове розслідування проводить Нацполіція України.

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/10879