FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

Трансплантацію кісткового мозку дітям мають проводити щонайменше чотири-п'ять українських лікарень – СЕО "Охматдиту"

Київ. 26 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Трансплантацію кісткового мозку дітям мають проводити щонайменше у чотирьох-п’яти українських лікарнях, вважає генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Володимир Жовнір.

"Наразі в Україні є лише одне дитяче відділення, яке займається трансплантацією кісткового мозку. Для країни з населенням 43 млн осіб одна дитяча лікарня, яка робить трансплантацію кісткового мозку, це вкрай мало. Тому виникають черги, проблеми із госпіталізацією. Таких лікарень у Україні має бути щонайменше чотири-п’ять, але досвіду, окрім нашої лікарні, ні в кого немає", – сказав він у кулуарах презентації Асоціації дитячих лікарень у Києві у четвер.

Жовнір також повідомив, що наразі в "Охматдиті" активно розвивається трансплантація нирок.

"Ще рік тому дитячу трансплантації нирок не проводили в Україні взагалі, не розвивався гемодіаліз. У планах клініки продовжити розвиток дитячої трансплантації, зробити трансплантацію не лише нирки, а й печінки", – сказав він.

Як повідомлялося, створення Асоціації дитячих лікарень, яке ініціював "Охматдит", підтримали 20 українських клінік із різних регіонів, зокрема Харківська, Тернопільська, Полтавська, Вінницька, Черкаська обласні дитячі клінічні лікарні. Загалом "Охматдит" планує залучити до Асоціації понад 100 дитячих лікувальних закладів.