FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Грудень
2021

ТКЕ погасили 22 млрд грн заборгованості перед "Нафтогазом"

Київ. 30 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Виробники теплової енергії скоротили заборгованість перед НАК "Нафтогаз України" на 22,03 млрд грн шляхом взаєморозрахунків відповідно до закону "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення".

Про це повідомляється у прес-релізі НАК "Нафтогаз України" в четвер.

"Провести взаєморозрахунки у надзвичайно стислий термін вдалося завдяки ефективній співпраці між "Нафтогазом", Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством фінансів України, органами Державної казначейської служби, тепловиробниками та відповідними державними адміністраціями", – зазначено в документі.

Як наголосили в компанії, "врегулювання боргів та своєчасні розрахунки за спожитий природний газ є критично важливими для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону".

Як повідомлялося, Верховна Рада України 14 липня ухвалила в цілому законопроект №3508-д "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", яким було внесено зміни до закону №1730-VIII "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення".

Документ передбачає реструктуризацію заборгованості підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ, списання штрафних санкцій і відшкодування різниці в тарифах.

За інформацією асоціації "Укртеплокомуненерго", документ загалом дасть змогу реструктуризувати понад 50 млрд грн боргу підприємств ТКЕ за газ, компенсувати різницю на теплову енергію в сумі близько 30 млрд грн і списати понад 10 млрд грн нарахованих штрафних і фінансових санкцій НАК "Нафтогазом України".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, загальний борг теплопостачальних і теплогенерувальних організацій за спожитий газ на 1 квітня 2021 року становив понад 58 млрд грн, зокрема 8 млрд грн – пені і штрафи. Водночас зазначалося, що заборгованість, яка була сформована після 1 липня 2016 року і яка не підлягає реструктуризації за раніше ухваленим законом №1730, становить близько 40 млрд грн та є об’єктом нарахування штрафних санкцій, що заборонені до включення до тарифів і, відповідно, не мають джерел погашення. Отже, законопроект передбачає, зокрема, перенесення розрахункової дати з 1 липня 2016 року на 1 травня 2021 року.

У документі пропонується на законодавчому рівні закріпити шляхи і механізми урегулювання боргів підприємства ТКЕ шляхом проведення взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету, реструктуризації залишків непогашеної заборгованості, списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, що підлягає урегулюванню згідно з законом.