FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Лютий
2021

TikTok буде змушений виплатити $ 92 млн за позовом про зловживання персональними даними користувачів

Переслідування сервісу TikTok американською владою при президенті Трампа було засновано на звинуваченнях в зборі особистих даних користувачів без їх відома, і аналогічні претензії ще більше року тому матеріалізувалися в груповий позов, який ByteDance зважилася задовольнити, виплативши майже 89 млн позивачам в якості компенсації $ 92 млн.

Сторона звинувачення стверджує, що сервіс TikTok збирав персональні дані, включаючи біометричну інформацію, без відома американських користувачів. У груповому позові були об’єднані більше двадцяти справ, деякі претензії були подані від імені користувачів, яким ледь виповнилося вісім років. Позивачі стверджують, що зібрані TikTok персональні дані потім передавалися третім особам без відома користувачів – тим же Google і Facebook, наприклад. Крім того, ці дані оброблялися на серверах, частина яких була розташована в Китаї, або перебувала в зоні доступу фахівців, які розміщувалися в КНР.

Представники TikTok з подібними звинуваченнями не згодні, але на їх рішення виплатити $ 92 млн постраждалим це ніяк не вплине. Сервіс надає перевагу зосередитися на наданні якісних і безпечних послуг своїм клієнтам, а участь в затяжних судових процесах не входить в його інтереси, як пояснили представники TikTok.

Слідством також було встановлено, що TikTok намагався завуалювати методи збору інформації шляхом навмисного спотворення вихідного коду програми. Поки груповий позов очікує остаточної резолюції з боку судових органів США. За умовами угоди TikTok зобов’язується припинити збір біометричних даних користувачів і відстежувати їх географічне розташування. Сервісу буде заборонено пересилати дані американських користувачів за межі США, а також використовувати дані з неопублікованих відео, які піддаються обробці користувачами на своїх пристроях.