FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Січень
2022

Tesla додає нові режими самостійного водіння

Функція автоматичної допомоги водієві Tesla додала напористого режиму водіння.
Налаштування уважніше слідуватиме за іншими автомобілями, буде частіше змінювати смугу руху, не залишатиме смугу обгону і виконуватиме зупинки.
Групи безпеки часто не схвалюють таку поведінку водіїв.
Однак іноді для автоматизованої системи може бути безпечніше бути наполегливішою, як людина-водій, а не надмірно обережною, сказав один експерт з безпеки автомобілів.
Три профіля водіння – спокійний, середній та наполегливий – були вперше додані у жовтневому оновленні Tesla. Однак це оновлення було швидко видалено через інші проблеми, але тепер функцію профілів керування було відновлено.
Скріншот оновлення був опублікований у Твіттері Девідом Зіппером, письменником з технологій та запрошеним науковим співробітником Гарвардської школи Кеннеді, і про нього вперше повідомив The Verge.
Він показує напористий режим, описаний як: «Ваша модель X матиме меншу дистанцію прямування, виконуватиме частішу зміну смуги руху, не виїжджатиме зі смуги обгону і може виконувати зупинки».
Деякі користувачі соціальних мереж розкритикували цей список як менш безпечний.
Але Метью Ейвері з британської компанії Thatcham Research сказав, що добре спроектовані безпілотні системи є теоретично безпечнішими, ніж водії-люди, тому що вони виключають людські помилки.
Таким чином, якщо більш напористий стиль водіння спонукає більше водіїв використовувати системи автономного водіння, ніж дуже обережний стиль водіння, це може бути чистим виграшем для безпеки.
«Якщо ми хочемо повсюдного впровадження автоматизації, водії чекатимуть, що транспортний засіб робитиме і прийматиме рішення, які ви зробили б як людина-водій, а не якийсь дуже м’який і дуже безпечний алгоритм», — пояснив він.
Люди-водії регулярно потрапляють у глухий кут, наприклад, коли потрібно зупинитися на односмуговій дорозі або на чотиристоронньому перехресті, і один водій повинен зробити рух першим. Два надзвичайно обережні автоматизовані автомобілі можуть чекати, поки інший почне діяти.
«Це те, чого зараз намагаються навчитися виробники”, – пояснив пан Ейвері.
«Отже, ступінь обережності трохи менший. Якщо це означає, що більше людей використовують системи довше за визначений час, тому що вони відчувають, що вони більш схожі на людей, це добре».
Але він попередив, що це залежить від того, наскільки «напористою» буде система, і сказав, що вона має уникати агресивного водіння.
«Це тонка грань між наполегливим і агресивним, але безумовно бувають ситуації, коли автоматизація, яка виконує деякі дуже прості правила, зрештою ніби зупиняється, тому що вона просто не може розвиватися», – сказав він.
У багатьох юрисдикціях нездатність повністю зупинитися на стоп-лінії є незаконною і може призвести до того, що хтось не складе іспит з водіння. За звичкою багато водіїв натомість просто переходять на повільне повзання або зупинку з перекочуванням, але це вважається небезпечним прийомом.
Схоже, що вони є частиною як середнього, і наполегливого режиму Тесли. Опис того, що автомобіль «не виїжджає зі смуги обгону», також здається деяким регіональним правилам, що суперечать.
Так звана функція Tesla “Повне самостійне керування” в даний час доступна тільки в США в рамках обмеженого тестування.
Але у США, де правосторонній рух, у кількох штатах, але не в усіх, заборонено залишати праву смугу без обгону. Так само у Великій Британії Правила дорожнього руху наказують автомобілістам завжди залишатися в лівій смузі, якщо вони не здійснюють обгін, і повертатися ліворуч, коли це безпечно.
Неясно, чи буде система Tesla враховувати національні або державні відмінності в правилах перебування на смузі обгону або що означає термін «зупинки, що котиться», стосовно знаків «стоп».
Компанія розпустила відділ зв’язків зі ЗМІ та не відповідає на запити журналістів.
Так зване повне автономне керування Tesla стало предметом ретельного вивчення, а аварії та інциденти, пов’язані з цією технологією, отримали широке висвітлення у ЗМІ.
Незважаючи на свою назву, це не технологія самостійного водіння, а скоріше вважається функцією допомоги водієві, аналогічною технологією допомоги у смузі руху інших виробників автомобілів. Це другий рівень за п’ятибальною шкалою автоматизованих систем.
Власники Tesla повинні зберігати контроль над транспортним засобом і завжди бути напоготові, готові будь-якої миті взяти на себе керування з метою безпеки.