FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

"Тарифний меморандум" загрожує замерзанням половині країни, ситуацію врятує лише дешевий український газ – Тимошенко

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Меморандум, запропонований українським урядом місцевим громадам, не вирішує проблеми подорожчання в Україні, і сотні населених пунктів у всій країні вже зараз опинилися перед небезпекою залишитися в морози без опалення, заявляє лідерка Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Як повідомляється на сайті політсили у вівторок, Тимошенко заявила про це в Тростянці Сумської області за підсумками зустрічей із мерами кількох міст регіону. За її словами, влада має негайно ухвалити рішення про направлення на потреби людей і бюджетних установ газу українського видобутку, собівартість якого становить 1 грн за 1 куб. м.

"У меморандумі записали, газ для дитячих садків та лікарень коштуватиме 13 грн за кубометр. Це в 13 разів дорожче за собівартість видобутку нашого газу. Але і по 13 грн його не існує – по 47 грн пропонують його бюджетним установам! В 47 разів дорожче за собівартість! "Нафтогаз" отримує надприбутки, а людей і місцеві бюджети вганяють у борги. Ці неподобство та корупція мають бути негайно припинені", – сказала лідерка "Батьківщини".

За словами Тимошенко, команда "Батьківщини" розробила законопроект №4680, який передбачає, що газ вітчизняного видобутку скеровується на потреби населення і бюджетних установ із 30% рентабельністю, як і було до 2014 року.

"Місцеві бюджети нині не можуть платити за газ стільки, скільки вимагає уряд… Достатньо однієї команди керівника держави для того, щоб змінити історію. І це означатиме, що ми збережемо в бюджеті дуже багато грошей, а нашим громадянам дамо надію на тепло в оселях", – зазначила політик.

Також команда "Батьківщини" наполягатиме на терміновому ухваленні змін до бюджету, які збільшать "газові" компенсації для громад, які їх найбільше потребують, додала Тимошенко.